top of page

1998 yılında Sakarya’da doğan Emin Berk İstanbul’da yaşamaktadır. Öğrenim hayatına 2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde başlamış olup, 2021 itibari ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Fotoğraf Bölümü yüksek lisans programında devam etmektedir.

 

Öğrenim dönemi boyunca Mamut Art Project, Zilberman Genç Yeni Farklı, BASE İstanbul gibi açık çağrılı sergilere seçilmiş olup, 39. Akbank Günümüz Sanatçıları ödülünü kazanmıştır. Ayrıca İstanbul Photobook Festival, Tuyap Sanat Fuarı ve, Bursa Fotoğraf Festivali gibi sergilerde bulunmuştur. 

 

“Canon Student Development” Kapsamında Magnum Fotoğrafçısı Bieke Depoorter ile projelerini geliştirmiş ve yapılan programın kitabında bulunmuştur. “Bridging Stories 2” kapsamında Magnum Fotoğrafçısı Sabiha Çimen  ve VII Fotoğrafçısı John Stanmeyer, Anush Babajanyan mentorluğunda eğitim almış ve yapılan workshop’un kitabında bulunmuştur.” “İstanbul Photobook Festival” kapsamında Kitap yapımcısı “Kazuma Obara” ile çalışmış ve “45” isimli ilk kitabını geliştirmiştir. Toplumsal bellek, kimlik ve alt kültür konularında çalışmalarına devam etmektedir.

bottom of page