top of page
ara öğün.jpg

NOKS Art Space Step istanbul kapsamında İnisiyatifler Alanında yeralıyor. 18-30 Kasım 2020 

artfulliving.com.tr

NOKS Bağımsız Sanat Alanı, Mert Çağıl Türkay’ın “Ara Öğün!” isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi sanatçının toplumsal cinsiyet pratiklerinin inşasını parodileştirici bir biçimde ortaya koyan fotoğraf ve video işlerinden oluşuyor.

ara öğün.jpg

Toplumsal Cinsiyet Pratiklerinin İnşasına Bir Parodi

artfulliving.com.tr

NOKS Bağımsız Sanat Alanı, Mert Çağıl Türkay’ın “Ara Öğün!” isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi sanatçının toplumsal cinsiyet pratiklerinin inşasını parodileştirici bir biçimde ortaya koyan fotoğraf ve video işlerinden oluşuyor.

ara ogun2.jpg

Erilliğin yıkımı

Hürriyet

Mert Çağıl Türkay’ın ‘Ara Öğün başlıklı sergisinde beden vurgusu, çıplak olmanın ötesinde yalın bir tarafsızlık içindedir. Böylece algıyı erotizmden uzaklaştırırken erkeksi form içeriğini de yıkmayı amaçlar.

ara öğün.jpg

Mert Çağıl Türkay'dan 'Ara Öğün'

Cumhuriyet

NOKS Bağımsız Sanat Alanı, Mert Çağıl Türkay'ın 'Ara Öğün' isimli ilk kişisel sergisi ile 2019 sezonunu açıyor. Mert Çağıl Türkay’ın toplumsal cinsiyet pratiklerinin inşasını parodileştirici bir biçimde ortaya koyan fotoğraf ve video işlerinden oluşan 'Ara Öğün' sergisi 17 Şubat- 17 Mart 2019 tarihleri arasında NOKS Bağımsız Sanat Alanında izlenebilir.

1-seyahatname.jpg

NOKS BAĞIMSIZ SANAT ALANI’NDA “SEYAHATNAME”

kulturlimited.com

NOKS Bağımsız Sanat Alanı 14 Ekim – 18 Kasım 2018 tarihleri arasında, Avusturya Kültür Ofisi İstanbul‘un desteğiyle SEYAHATNAME başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.

e1_02.jpg

ELGİZ MÜZESİ’NDE YENİ SERGİ: KAYNAK OLARAK ÜTOPYA

kulturlimited.com

Goethe Institut İstanbul‘un organize ettiği, Pavlov’s Dog Gallery Berlin ve NOKS Bağımsız Sanat Alanının proje ortağı olduğu “Kaynak Olarak Ütopya” projesi kapsamında fotoğraf ve video alanlarında iş üreten, Türkiye’de yaşayan 40 yaşın altındaki 8 sanatçıyı ağırlıyor.

e1_02.jpg

İlham Kaynağı Olarak Ütopya

artfulliving.com.tr

“Kaynak Olarak Ütopya” sergisi, 14 Kasım’da Elgiz Müzesi’nde kapılarını açtı. Goethe Institut İstanbul'un organize ettiği, Pavlov's Dog Berlin ve NOKS Bağımsız Sanat Alanı’nın proje ortağı olduğu sergide fotoğraf ve video alanlarında iş üreten, Türkiye’de yaşayan 40 yaşın altındaki sekiz sanatçı yer alıyor. 

43778401_198111501068049_538377028181688

Açık Dergi: Kaynak Olarak Ütopya Sergisi

Açık Radyo

Goethe-Institut Istanbul'un organize ettiği, Pavlov's Dog Gallery Berlin ve NOKS Bağımsız Sanat Alanının proje ortağı olduğu "Resource Utopia / Kaynak Olarak Ütopya"  sergisi Elgiz Müzesi'nde dün açıldı, NOKS’tan Volkan Kızıltunç konuğumuz.

kaynak-utopya-sergisi-759x500.jpg

KAYNAK OLARAK ÜTOPYA

Trendsetter

Goethe-Institut İstanbul’un organize ettiği , Pavlov’s Dog Gallery Berlin ve NOKS Bağımsız Sanat Alanının proje ortağı olduğu “Resource Utopia / Kaynak Olarak Ütopya” projesi kapsamında fotoğraf ve video alanlarında iş üreten, Türkiye’de yaşayan 40 yaşın altındaki 13 sanatçı, 8 ay süren atölyelerin ardından ürettikleri işlerini 14 Kasım 2018 – 12 Ocak 2019 arasında Elgiz Müzesi’nde sergileyecekler.

Ütopya-1.jpg

“Kaynak Olarak Ütopya” Elgiz’de

sanatmagazin.com

Elgiz müzesi Alman Filozof Ernst Bloch‘un Ütopya fikirlerinin peşinde gerçekleşen uzun dönem fotoğraf ve video projesi, “ Kaynak olarak Ütopya‘ Sergisine  ev sahipliği yapıyor.

45595723_2094633494092504_21034396069147

Fotoğraf Ve Video Projesi Olan “Kaynak Olarak Ütopya” Elgiz Müzesi’nde

kultursanat.com.tr

Elgiz Müzesi, “Kaynak Olarak Ütopya” ya ev sahipliği yapıyor.

2220145_1e559d4458290d08d5f8d83991d974f4

Ütopya mı distopya mı?

Habertürk

NOKS Bağımsız Sanat Alanı’nın bir projesi bu. NOKS, kendisi de bir fotoğraf ve video sanatçısı olan Volkan Kızıltunç’un kurduğu bir sanat alanı. Türkiye’de yaşayan 40 yaş altı 8 sanatçının 3 atölye çalışmasından oluşan projenin küratörlüğünüfotoğrafçı Andreas Rost, ZEİT Magazin fotoğraf editörü ve Pavlov’s Dog  galerisi kurucusu Michael Biedowicz ve Volkan Kızıltunç üstlendi.

cansuy.jpg

Ütopya kaçıyor, distopya kovalıyor

gazeteduvar.com.tr

Maslak'taki Elgiz Müzesi'nde Ocak 2019'a dek açık kalacak 'Kaynak olarak ütopya ' sergisi, sekiz sanatçının tanıklığı ile geleceğin umut izlerini arıyor. Günümüze cesaretle bakan gerçekçi ve yer yer 'inanılmaz sahicilikteki' yapıtlar ile sergide adeta ütopya kaçtıkça distopya onu kovalıyor.

47244697_124102381943986_374518909984896

‘Resource Utopia’ at Elgiz Museum

hurriyetdailynews.com

The Elgiz Museum in Istanbul will present a photography and video exhibition in pursuit of ideas for other utopias entitled “Resource Utopia” in collaboration with the Goethe-InstitutIstanbul, Pavlov’s Dog Art Gallery in Berlin and NOKS Independent Art Space. 

Screen Shot 2019-03-18 at 12.46.13 AM.pn

Resource Utopia | Exhibitions | Showcase

TRT World

It's often said that one person's utopia is another's dystopia. And now, Resource Utopia, the latest exhibition in Istanbul's Elgiz Museum, is hoping to add to that conversation. They did it by inviting a group of young photographers to take part in an 8-month workshop, working in tandem with art houses in Berlin and Istanbul. We sent Aadel Haleem to check out what they came up with.

download.png

Elgiz Museum RESOURCE UTOPIA

Art Forum

Elgiz Museum presents Resource Utopia, an exhibition in collaboration with the GOETHE INSTITUT and NOKS Independent Art Space.

new_cornucopia_title.png

Resource Utopia

cornicopia.net

In collaboration with the Goethe Institut, Pavlov’s Dog Berlin and NOKS Independent Art Space, the Elgiz Museum presents a photography and video exhibition resulting from a series of workshops. Eight artists from Turkey interpret ‘utopia’ through time-based installation work, all inspired by the German philosopher Ernst Bloch.

0x0-young-photographers-gather-to-shoot-

Young photographers gather to shoot 'utopia'

dailysabah.com

A group of 13 artists residing in Turkey attended an 8-month workshop and contributed to an exhibition focusing on German philosopher Ernst Bloch's idea of utopia

seyahatin-gelecegi-sanat-eserinin-yolcul

Teotwawki Sergi Serisi Seyahatin Geleceği ile Devam Ediyor

artfulliing.com.tr

Amsterdam merkezli Corridor Project Space ve NOKS Bağımsız Sanat Alanı iş birliğiyle düzenlenen “Seyahatin Geleceği: Sanat Eserinin Yolculuğu” sergisi, 9 Eylül’de sanatseverlerle buluşacak. Corridor Project Space’in 2017’de başlattığı Teotwawki sergi serisinin son ayağı olan sergi, seyahati ve sanat nesnesinin ulaşımını merkezine alıyor.

seyahatin-gelecegi-sanat-eserinin-yolcul

Seyahatin Geleceği: Sanat Eserinin Yolculuğu

istanbul.net.tr

Amsterdam merkezli Corridor Project Space ile NOKS Bağımsız Sanat Alanı beraber düzenledikleri “Seyahatin Geleceği: Sanat Eserinin Yolculuğu” sergisi ile sanat eserinin yolculuğuna dair hikayeleri biraraya getiriyor.

seyahatin-gelecegi-sanat-eserinin-yolcul

Seyahatin Geleceği: Sanat Eserinin Yolculuğu

tiyatrolar.com.tr

Amsterdam merkezli Corridor Project Space ile NOKS Bağımsız Sanat Alanı beraber düzenledikleri “Seyahatin Geleceği: Sanat Eserinin Yolculuğu” sergisi ile sanat eserinin yolculuğuna dair hikayeleri biraraya getiriyor.

mail-1.png

İSTANBUL’DA SONBAHAR SERGİLERİ

sanatatak.com

Amsterdam merkezli Corridor Project Space ile NOKS Bağımsız Sanat Alanı beraber düzenledikleri “Seyahatin Geleceği / Sanat Eserinin Yolculuğu” sergisi ile sanat eserinin yolculuğuna dair hikayeleri biraraya getiriyor. 9 Eylül’de başlayacak sergi 7 Ekim’e kadar sürecek.

Screen Shot 2019-03-18 at 1.19.17 AM.png

A Future of Traveling - group exhibition

amsterdamart.com

A Future of Travel - Noks Art Shipping Agency in Collaboration with Corridor Art Warehouse

Screen Shot 2019-03-18 at 1.19.17 AM.png

A Future of Travel: Noks Art Shipping Agency in Collaboration with Corridor Art Warehouse

mutualart.com

A Future of Travel travels back in time to the 19th century when Wilhelmina Pakhuis used to be a warehouse where crates had their temporary homes. While transporting artworks for our project space in our luggage due to the exorbitant cost of shipping artworks, we got fascinated by the the whole industry of it.

Screen Shot 2019-03-18 at 1.24.50 AM.png

NOKS’TA “ÜÇ PERDELİK OYUN”

Gazete Kadıköy

İzleyicilerin bir resmin içinde gezinmelerine imkân sağlayan “Üç Pencerelik Oyun” sergisi, Güneş Terkol ve Sevil Tunaboylu’nun Noks’un mekânına özgü tasarladıkları bir yerleştirmeden oluşuyor. İki kadın ‘kaçmak’ ediminin neresinde durduklarını sorguluyorlar: 

Screen Shot 2019-03-18 at 1.26.26 AM.png

ÜÇ PENCERELİK OYUN

xoxodigital.com

Güneş Terkol ve Sevil Tunaboylu’nun Üç Pencerelik Oyun sergisinden bahsediyoruz. Bir yerleştirme de diyebiliriz. NOKS’un mekânsal özelliklerine uygun olarak serilen Üç Pencerelik Oyun, ‘kaçmak’ teması etrafında, işte bu 3 pencereye yayılıyor.

Screen Shot 2019-03-18 at 1.26.26 AM.png

batmag.com

Yaklaşımlarında kolektif üretime ve farklı yollardan genel meselelere işaret etmeye inanan iki sanatçı Güneş Terkol ve Sevil Tunaboylu’nun “kaçmak” edimini sorgulayan Üç Pencerelik Oyun’u 27 Ocak’ta NOKS Bağımsız Sanat Alanı’nda ziyarete açılıyor. İstanbul Kadıköy’de yer alan NOKS Bağımsız Sanat Alanı olarak düzenlenen bu ilk sergi, sanatçıların mekâna özgü iki kişilik bir oyun olarak tasarladığı bir yerleştirmeden oluşuyor ve izleyicilerin bir resmin içinde gezinmelerine olanak sağlıyor.

3-pencerelik-oyun-balkon.jpg

Üç Pencerelik Oyun

unlimitedrag.com

NOKS Bağımsız Sanat Alanı Güneş Terkol ve Sevil Tunaboylu'nun Üç Pencerelik Oyun sergisi ile açılıyor

3_pencerelik_oyun.jpg

Yeldeğirmeni'nde yeni sanat mekanı: NOKS

zeroistanbul.com

Yeldeğirmeni’ndeki yeni sanat mekanı NOKS, kapılarını Güneş Terkol ve Sevil Tunaboylu’nun mekana özgü tasarladıkları ‘Üç Pencerelik Oyun’ sergisi ile 27 Ocak’ta açıyor.

Screen Shot 2019-03-18 at 1.38.34 AM.png

Resource Utopia’dan açık çağrı!

unlimitedrag.com

Goethe-Institut, fotoğraf ve video alanlarında iş üreten, Türkiye’de yaşayan 40 yaşın altındaki 12 sanatçıyı, İstanbul ve Almanya'da durakları olan bir gezici sergi ve kitap projesi atölyesinin parçası olmaya davet ediyor

Screen Shot 2019-03-18 at 1.38.34 AM.png

Goethe-Institut’tan sergi ve fotoğraf kitabı projesi: “Resource Utopia”

bantmag.com

Goethe-Institut, Türkiye’de yaşayan ve 40 yaşın altında olan 12 sanatçıyı kapsayacak yeni bir projeyle karşımızda. Gezici bir sergi ve kitap projesi olan Resource Utopia için başvurular 15 Aralık’a dek devam ediyor.

bottom of page