top of page

İran, Tebriz’de dünyaya gelen Teimourlouie İstanbul’da yaşamaktadır. 2001 yılından itibaren resim eğitimi almasının ardından Azarbaijan Shahid Madani Üniversitesinde biyoloji eğitimi alan sanatçı 2015 yılında ise Türkiye’ye taşınarak Fotoğraf Eğitimi almaya başlamıştır. Halen Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

2017 yılında Lens Culture dergisinin düzenlediği Street Photography Ödülünü kazanmış olan sanatçı 2018 yılında Çek Cumhuriyetinde ilk kişisel sergisini açmıştır. 2019 yılında 25 yaşından küçük gençlerin başvurabildiği MOHSEN RASOULOF ödülleri fotoğraf bölümünde hakemler tarafindan onur diploması almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında burs ödülünü kazanarak Milano’da Raffles Fotoğraf Okulunda eğitim almıştır. 2019 yılından beri İran, Türkiye, ABD ve Çek Cumhuriyeti’nde bir çok karma sergiye katılmış ve fotoğrafları İz, Eyeshot gibi dergilerde yayımlanmıştır. 2020 yılında Heba Khamis and Sebastian Liste’nin mentorluğunda “The Creative Practice for Visual Storytellers” ve  Francesco Zizola ile “The Visual Narrative for Storytellers” ve Kadir Van Lohuizen mentorluğunda “Developing A Long Term Project for Visual Storytellers” atölyelerine katılmıştır. 2021 yılında Rena Effendi’nin eğitmenliğinde fotoğraf atölyelerine katılmıştır.

 

Siyah-beyaz ve belgesel çalışmalar üreten bir fotoğraf sanatçısı olan Teimourlouie fotoğraflarında his ve kişisel deneyimlerinin bir dışavurumu olan üretimleri ile arayışlarını, beklentilerini, sorgulamalarını, algısında yer edenleri aktarmaktadır.

bottom of page